Tag Archives: Liberecký

Hospůdka Na Perličku – Prdekou

Prdek - interiér sáluHorská chata Na Perlíčku zvaná Prdek se nachází přímo uprostřed netknuté přírody CHKO Krkonoše, v nadmořské výšce 820 metru nad mořem. Horská chata leží na nejdelší modré pasecké sjezdovce mezi obcemi Paseky nad Jizerou a Rejdice, ale také na křižovatce několika běžkařských, turistickýcha a cyklistických cest.

Horská chata Na Perlíčku - PrdekHorská chata nabízí posezení v příjemné, atmosférou a duchem opředené hospůdce. Hospůdka a bar jsou de fakto místní pamětihodností ne-li přímo “kulturní památkou”. Pochází z roku 1862 a v jejich prostorách se odehrává nejedna stránka v slavných románech K.V. Raise.
Protože se však jedná o zařízení restaurační, naleznete zde i jiné než kulturní zážitky. Kromě baru a restaurace můžete posedět na krásné slunné terase s nádherným výhledem na Krkonoše. V zime možná oceníte každodenně používaný vnitřní krb.

Prdek.cz - Pohled na barK dispozici je pro děti i dospělé hra „ve stole“ (originál z Prdecku) jménem Čamburína. Pro hosty je též k dispozici projektor a plátno 2x2m vhodný pro sportovní přenosy, pohádky pro děti nebo zážitky z výletu….
Kuchyně nabízí teplá jídla i mimo penzi, točené pivo, alko i nealko nápoje, zmrzlinu a mnoho dalších dobrůtek. Informace o nabídce jídel a nápojů naleznete zde: http://www.prdek.cz/Restaurace/

Kromě hospůdky naleznete v objektu chaty příjemné, cenově přijatelné ubytování až pro 30 osob v nově zrekonstuovaných pokojích s vlastním sociálním zarízením: koupelnou se sprchovým koutem, WC a umyvadlem. Naleznete u nás pokoje pro dvě osoby, ale také rodiné pokoje pro 4 a více osob vhodné i pro menší či větší partičky přátel. Pokoje jsou z většiny konstruovány jako mezonety. Více o ubytování naleznete na www.prdek.cz v části “ubytování”.